Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Вторникoт ќе донесе мешавина на емоции. За Овенoт, тие ќе бидат убави, додека Ракчињатаио и Јарцитe треба да бидат внимателни. Погледнете повеќе во следните редови.

Овен
Успешен ден. Сè ќе се исполни речиси без ваше мешање. Контролирајте ги вашите чувства и донесувајте многу важни одлуки. Не очекувајте молња од навидум добри зделки.

Рак
Конфликтот што долго време зрее, ќе достигне врв и ќе биде во ваша корист. Ќе ја докажете вашата правда и вашите предвидувања ќе се остварат. Чувството за хумор и вашата вечна насмевка ќе ви помогнат да излезете од патот без да создадете непријатели.

Јарец
Бидете подготвени за тензии и конфликти на работното место. Не покажувајте самодоверба, затоа што ќе ги поставите сите против себе и може да предизвикате неуспех.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

            Општина Велес ја информира јавноста дека, третото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 14 август (петок) 2020 год. во периодот од 0500 до 0630 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 15 август (сабота) 2020 год.

            Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

           

                                                                                    Градоначалник

                                                                                    на Општина Велес,

                                                                                    Аце Коцевски

 
   
   
   
   

Најново