Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Аранжманот на Меркур, Плутон, заедно со Венера и Нептун, ќе ја направи љубовната недела малку позбунувачка. Конфликти, делузии, недоразбирања се можни, и ако го игнорираме начинот на кој комуницираме, тие исто така ќе доведат до разочарување. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп .


Овен
Тајните, тајните, тајните се насекаде! И да, Овните, тие те исцрпуваат. Веќе сте уморни од измами, илузии на лицата со силни емоции. Вие можеби не сте во контакт со него / неа, но сте многу заинтересирани да бидете заедно. Оваа недела ќе се “разбудите” и ќе сфатите дека вашата љубов е непожелна. Добро е што постепено можете да излезете од овој романтичен затвор што го наметнавте самите. Време е да ја пронајдете љубовта што ја заслужувате.

Бик
Кога станува збор за финансиите, Бикот работи напорно. Оваа недела можете да направите погрешна одлука за пари во името на љубовта. Не го правете тоа! Момент на слабост, по кој ќе ви биде жал. Размислете дали ризикот е достоен за тоа.

Близнаци
Вашата омилена личност ќе има најдобри намери да ви даде совети за кариера, но тој ќе биде последниот човек за кој сакате да имате мислење. Во овој момент се чините малку збунети, нервозни и не мислите дека партнерот ви дава точен совет. Можеби тој се обидува да сугерира дека можностите пред вас се ограничени. Оптимизмот е одличен, но оваа недела проверката на реалноста е она што ви треба. Размислете добро пред да дејствувате и да разговарате.

Рак
За врзаните Ракови неделата може да биде малку збунета и проблемите да се појават од решавање на имотните прашања. Што се однесува за оние од вас кои немаат партнер покрај себе, но се соочуваат со емоции кон некого – престанете да се лажете. Реалноста не е во согласност со вашите очекувања. Наместо да губите време и да се самосожалувате, кажете си дека сте неверојатни и продолжете напред со гордо крената глава. Вистинската личност нема да ве одмине, не заборавајте.

Лав
Лавовите ќе бидат заплеткани во мрежата на љубовта. Дали го имате т.н. “пријател со предност”? Ако вашиот одговор е позитивен, многу е веројатно дека вашата секојдневна врска ќе стане љубовен хаос.
И покрај тоа што само ќе се забавувате, еден од вас можеби веќе емоционално се поврзува со другиот. Важно е да размислите за вашите изгледи и, доколку е потребно, да ја завршите оваа романса токму сега.

Девица
Драги Девици, вашиот љубовен живот може да се меша со вашата кариера. Ќе бидете расеани, вашиот сакан може да помине низ тежок период и може да го поддржите. Ако треба да побарајте помош од пријатели, семеен консултант. На вашиот партнер му е потребна грижа, но обидете се да не заостанувате на работа.

Вага
Оваа недела Вагата дефинитивно не се држи до моралот кога станува збор за љубовта. Ако наскоро сретнете некого, чувствувате чувства кон одредена личност, ако не направите нешто погрешно, ќе бидете подготвени да ги затворите очите кон неговите недостатоци.
Во љубовта ништо не треба да се занемарува, а важно е да му помогнеме на другиот да се справи со своите недостатоци. Друга можност е дека може да се судрите со непријатни гласини за канцелариска романтика поврзана со некого, кон кого имате симпатии.

Скорпија
Ако сте во контакт, внимавајте на искушението. Можно е некој да ви покаже дека постои романтичен или сексуален интерес за вас и да ве искушува.
Пред да започнете љубовна врска, направете чекор назад и добро размислете. Во случај дека ви недостасува сексуална забава, по најдобра опција е да се најде начин да се прошири врската со партнерот. Споделете ги вашите желби затоа што тој или таа дефинитивно ќе реагираат позитивно на нив. Ако сте неврзани, може да добиете покана за состанок.

Стрелец
Вие и вашиот партнер ќе уживате во прекрасната хармонија во вашата врска, благодарение на Венера, која влијае врз вашиот сектор на односи. Малку разочарувања не се исклучуваат.
Можно е дека времето не ве тера да се посветите на друг начин на кој сакате. Ако сте неврзани, поканите за состаноци или комуницирање со некој што неодамна се појавил во вашиот живот, може да излезат разочарување.

Јарец
За врзаните Јарци неделата може да биде збунувачка. Со вашата сакана, ќе испратите мешани сигнали за секој од вас во врската. Ќе произлезат ситуации на недоразбирање, во кои едниот од двајцата ќе остане разочаран од другиот, останувајќи со чувство дека не може да смета на својот партнер. Заложете се на јасна комуникација за да се избегнат компликации.

Водолија
Водолиите ќе се чувствуваат како да се даваат повеќе во името на романса отколку што е потребно. Погледнете ги црвените знамиња. Вашиот партнер може да се потпре на своите финансии, но да докаже дека има нечисти намери или сака да има високи стандарди на живеење. Бидете претпазливи.

Риба
Оние од вас кои скоро почнале односи, ќе разговараат за можноста да преминат на следното ниво во врската, но пречки нема да недостасуваат. Збунетоста може да вклучи чисто домашни прашања, каде да живеете, како да ги делите обврските, сметките. Алтернативно, роднина може да не се согласува со вашата врска. Не дозволувајте ситниците да ја расипат вашата романса.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново