Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

slabeenje fin

За да се ослободите од салото на стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите. Тренерите и експертите за исхрана советуваат комбинација на умно замислени оброци и вежби, но важно е и што пиете.

-Водата е најдобриот избор за губење на тежината. Истражувањата покажаа дека водата, особено пред јадење, може да влијае на побрзо трошење на калории, а тоа помага да се намалиат маснотиите, вели диетичарката Џилијан Кубала.

Ако ви здодее, додадете малку свежо овошје и ќе имате здрава, вкусна вода.

-Кофеинот е поврзан со губење на тежината и е доста ефикасен ако е внесен пред вежбање, и е добар за функцијата на срцето, вели таа.

Можете да пиете и чај.

-Чаша топол чај од ѓумбир дава чувство на ситост, го намалува гладот и внесот на калории, вели Кабула.

На крајот, таа открива неочекуван начин кој помага при губење на килограми.

-Додај во вода лажица јаболков оцет. Тоа ќе го забави варењето, што ќе ве натера да се чувствувате посилно за долго време, објаснува диетичарката.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.