Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Подобрен имунитетот и се спасувате од вишокот килограми. Диетата со сушени сливи препорачува прием од 6 сушени сливи по порција, кои не го пречекуваат со околу 15 грама шеќерот фруктоза и гликоза и со околу 25 гр јаглехидрати.

Пример за мени за еден ден диета со сливи

Појадок: 6 сушени сливи, појадок: една свежа јаболка

Ручек: 6 сушени сливи, виршла и варено јајце

Ужина: повторете го ручекот

Вечера: чаша нискомаслен јогурт

Треба да потсетиме дека оваа диета се препорачува само за луѓе без никакви здравствени проблеми, па задолжително консултирајте се со лекар пред дa ја почнете да ја применувате.

За да биде можно поефикасна, пожелно е физичка активност од 15- 20 минути на ден. Оваа брза диета ќе ви помогне да симнете просек по еден килограм на ден. Ефектот ќе го засилите, ако редовно вежбате.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново