истрага против Кијану Ривс за новиот

14.11.2020

Снимањето на филмот „Матрикс 4“ во Германија ја шири опасноста од коронавирус, а главниот актер Кијану Ривс е особено на удар во таа земја. Властите во Берлин започнаа истрага за ова.

 Италија пријавен првиот случај на куче заразено со Ковид 19

14.11.2020

Лекарите во италијанската провинција Бари, објавија дека за прв пат во земјата имаат случај на куче кое се заразило со коронавиурс, пренесува „La Republica“.

BilGejts fin

12.11.2020

Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“ донираше уште 70 милиони долари за развој и дистрибуција на вакцината против Ковид-19.

dezinfekcijanadom fin

Вклучување на неколку едноставни промени во вашата редовна рутина за чистење може да ви помогнат да ги елиминирате бактериите кои влегуваат во вашиот дом.

limon fin

Лимонот е една од намирниците кој секој ја има во домот. Луѓето го користат во разни рецепти, цедени сокови или чаеви… Но дали сте знаеле дека лимонот е одлично средство за чистење.
Еве што се можете да исчистите со обичен лимон и на тој начин ќе заштедите на средствата за чистење.

memorija fin

Дали ви се случува да заборавите каде сте ги оставиле клучевите или документите? Науката има решение за овој проблем!

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново