kenijka fin

Жена од Кенија го привлече вниманието на странски медиуми откако својот сопруг на жената со која тој ја изневерувал и’ го продала за 1.700 кениски шилинзи или за околу 14 евра

novogodishenognomet fin

Новата 2020 година е престапна што значи дека наместо вообичаените 365 дена, годинава има еден ден повеќе. Престапна е секоја четврта година во која февруари наместо 28 има 29 дена.

 

LJubljana fin

Љубљана е првиот европски град што се обврза да стане град без отпад. Пред 15 години на депониите се носеа тони отпад, а денес количината е драстично намалена. Планот на градските челници е наскоро целиот отпад да се рециклира, па за депониите да не остане ништо.

Zatemnuvanje fin

Ако живеете во Европа, Азија, Австралија или во Африка, би можеле да бидете сведок на последното затемнување на Сонцето во 2019 година.

novogodisnidekoracii fin

Било да се работи за новогодишни декорации, за слава, роденден или пак, за ручек, правилото е она стандардното – дека помалку е повеќе.

elka fin

Елката се наоѓа во лобито на луксузниот хотел Kempinski во Марбеља, Шпанија. Елката е поставена за да го означи почетокот на празничната сезона, а нејзината вредност е поради украсите.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново