film fin

Најновото остварување на Пиксар, филмот „Onward“ е забранет во четири земји, односно во Кувајт, Оман, Катар и Саудиска Арабија, каде нема да биде прикажуван.

zoosk fin

Од празничната атмосфера по повод денот на жената – 8 Март, скопската Зоолошка градина на својот Фејсбук профил објави фотографија.

Plitvice fin

Со цел да се заштити и зачува националниот парк Плитвички Езера, управата одлучила да ги поскапи билетите и да го ограничи бројот на посетители, особено во текот на летните месеци.

decata fin

Приватното училиште во кое одат Принцот Џорџ и принцезата Шарлот ги испрати учениците дома, поради сомневање за корона вирусот. Дејли Меил пишува дека се чекаат наоди за четири ученика .

semejstvoMars

„Убавината е минлива, но дијамантите и парите траат вечно“ е веројатно мотото кое го следат најбогатите семејства во светот. Десетте најбогати семејства имаат шокантен групен приход од неверојатни 3,4 трилиони долари, што е на исто ниво со целиот БДП на Германија, Велика Британија и Франција. Ова се десетте најбогати семејства во светот.

violina fin

Дагмар Тарнер има 53 години. На неа и беше дијагностициран мозочен тумор во 2013 година.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново