Мајка се породи за време на авионски лет на “Jet Star” во Сингапур и одлучи да крсти своето бебе по името на авиокомпанијата, бидејќи екипажот и помогнале безбедно да се породи.

Британскиот астронаут Тим Пик стана првиот маж кој истрча маратон во вселената, но бил нешто побавен од маратонците на Земјата.

Полски лекар ќе открие лек против сите видови малигни тумори

Ликот на Мона Лиза во поголем дел е создаден според ликот на љубовникот на Леонардо да Винчи, открил италијански умтенички истражувач.

Окултизмот во Третиот Рајх е многу популарна тема. Но тоа не се исцрпува со “копјето на судбината”, експедиција во Шамба, тајните ритуали на есесовците во замокот Вевелсбург и користењето на окултни техники за освојување на светското доминација

Новото истражување на археолозите истакнува дека необичните камени столбови во Велика Британија се користеле како крематориум.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново