Еден Кинез склопил 840 Рубиконови коцки и ги употребил за да направи мозаик од ликот на девојката во која е вљубен, а во овој случај тоа била неговата сосетка.

Шефот на полициската управа во Грувленд на Флорида направил потег на кој би можеле да се угледаат бројни светски сообраќајни полицајци.

Танзила Бисембeева од Русија е запишана во Книгата на рекорди во Русија како најстара личност на планетата, бидејќи наполни 120 години.

Потоа ја убил и рекол на мајка и дека злите духови и го искршиле вратот

Селото Бади во централна Индија е мало по тамошните стандарди. Во него живеат околу 2500 луѓе. За жал, во ова местенце најбрзо растат - гробиштата. Поради бројот на луѓе кои самите си го одземаат животот, Бади е наречено село на самоубиства. ТМинатата година во регионот Каргон 381 лице си го одзело животот. Во Бади за 20 години се самоубиле 350 луѓе, а од нив дури 80 од почетокот на оваа година. Тоа довело до ширење на страв и верувања дека селото го запоседнале демонски сили.

Најголемиот светски научник на сите времиња, Никола Тесла , со големи напори на група Срби, доби своја улица во градот Хамилтон во Канада.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново