Германците се познати како вредни и дисциплинирани работници, но понекогаш и тие имаат проблеми на работа.

Добро познати се придобивките од лекувањето со кристали, но стотина средновечни жени во Ксиан, Кина, оваа духовна пракса ја подигнале на едно повисоко ниво со нивниот нов ритуал за подобро здравје.

Околу 500 патници кои се качиле на летот Москва- Владивосток морале да се симнат од авионот кога една патничка ненадејно одлучила да се разведе. На крај, летот бил одложен седум часа поради што патниците биле многу изнервирани.

Фламингосите Ели и Ноа неодамна ја прославиле првата годишнина од бракот, а ова е потсетување како изгледала романтичната церемонија на венчавката која им ја приредиле вработените на одморалиште на Аруба, каде што живеат седум фламингоси.

Еден ресторан може да ги исполни вашите соништа. Од ресторанот ви ветуваат бесплатни хамбургери до крајот на животот, а вие за возврат мора да направите само една ситница.

Во Хавана во вторникот е отворен првиот американски хотел на Куба од револуцијата во 1959 година и со доаѓањето на браќата Кастро на власт.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново