Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zastitnamaska fin

Израелска компанија соопшти дека работи на најскапата маска против коронавирусот на светот, која ќе биде од бело злато и прекриена со дијаманти, а ќе чини 1.5 милиони долари.

Осумнаесеткаратната маска од бело злато ќе ја красат 3.600 бели и црни дијаманти со ефикасни N99 филтери на барање на купувачот, соопшти креаторот на маската Исак Леви.

Леви, сопственик на компанијата ” Yven” , рече дека купувачот има две барања, да биде завршена до крајот на годината и да биде најскапа. Вториот услов, вели, беше најлесно да се исполни.

Тој одби да го идентивикуфа купивачот, но рекол дека е тоа кинески бизнисмен кој живее во САД. Со своите 270 грама тежина, таа е речиси 100 пати потешка од типичните заштитни маски и веројатно нема да биде практична за носење.

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново