Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

london fin

Иако оваа европска престолнина нуди многу забавни содржини, поради негувањето на својата култура стигна на врвот на листата со најпребарувани градови на Google. Како што покажа неодамна спроведеното истражување, градот за кој корисниците најмногу се интересираат на Интернет е Лондон.

Сепак, тоа не е така затоа што во овој град се родени бројни жанрови музика, поради величествените зоолошки градини, интересните туристички тури… Она што го направи Лондон најпребаруваниот град во светот се неговите музеи и тоа: Музејот на наука, Природонаучниот музеј и Британскиот музеј.

Тие музеи се најчесто пребаруваните знаменитости, покажа истражувањето чии резултати ги пренесе Independent и поради кои сега Лондон е на прво место. На четврто место на листата е њујоршкиот музеј Метрополитен, а на петто место е музејот Смитсонијан, исто така во САД.

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново