Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

hotelvoSvedska fin

Апартманите “Check Out Suite” во хотелот Белор во Гетеборг, Шведска имаат еден поинаков систем на плаќање.

Доколку престојувате во овој хотел, износот на сметката што ќе треба да ја платите зависи од тоа колку време поминувате на социјалните мрежи.
Така на пример, колку повеќе време гостите поминуваат на “Фејсбук“, “Твитер“ или Инстаграм“, до толку поголема ќе биде цената за едно ноќевање.
Значи, ако се воздржите од користење на социјалните мрежи, ќе добиете бесплатна соба.

Во секој од апартманите има поставено ламба, која има светилка што е подесена автоматски да се вклучува секој пат кога гостите ќе се поврзат на wi-fi мрежата на хотелот.
Таа направа може да евидентира колку време секој гостин поминува на интернет, но и која страна ја посетува.

Тарифата е однапред утврдена. Штом гостинот влегува во собата, цената на собата е 0 долари, а кога светилката на ламбата ќе засвети црвено, цената постепено расте.

Дали би издржале еден ден без интернет?

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново