Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

germanskapolicija fin

Полицијата во Олденбург соопшти дека денеска се случина необична операција при обидот за апсење на 32-годишен маж, кој треба да служи 11-месечна затворска казна.

Осомничениот, чие име не е објавено, побегнал од полицијата скокнувајќи од балконот од својот стан право врз осино гнездо.

Изиритираните инсекти го нападнале човекот, поради што тој побегнал на улица.

Полицајците се обиделе да го стасаат, но и тие биле нападнати од осите.

Осомничениот за да побегне од осите, скокнал во еден базен во близина, каде бил уапсен.

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново