Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kuki fin

Локалните власти во италијанскиот кантон Тицино во Швајцарија продаваат куќи за само еден франк.

Главната цел на оваа симболична цена е да се привлечат нови жители во селцето Монти ди Шага во близина на италијанската граница.

На располагање се девет куќи од камен, кои купувачите по склопувањето на договорот се должни да ги реновираат според сите тамошни правила и прописи.

Куќите се наоѓаат во идилично опкружување со поглед кон езерото Маџоре, а имаат и достапни водоводни инсталации што значително го олеснува преуредувањето.

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново