Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Шефот на полициската управа во Грувленд на Флорида направил потег на кој би можеле да се угледаат бројни светски сообраќајни полицајци.

Полицијата на Грувленд има обичај да пишува казни за непрописно паркирање доколку автомобилот се остави пред приод на коловоз како и на приодите пред куќите и другите објекти. Законот оди толку далеку што возачите може да бидат казнети дури и ако го паркираат автомобилот пред приодот кон својот дом.

Неодамна се случила ситуација која на сите име позната- полициско возило било фотографирано во моментот кога било непрописно паркитано на еден од приодите кон коловозот. Фотографијата ја снимил граѓанинот Дејвид Бајрс, по што ја објавил на интернет и за кратко време стана вирална. За се бил виновен шефот на полицијата Мелвин Тенисон кој го признал кршењето на законот по што сам на себе си напишал казна за непрописно паркирање. Казната ја фотографирал и ја објавил на Фејсбук страницата на полициската управа во Грувленд.

Извор: Плусинфо.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново