Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Првата работа која гостите ја сакаат кога ќе се сместат во хотелска соба е малку приватност. Меѓутоа , посетителите на хотелот „Манор хаус“ во Колорадо ја немале таа среќа.

Цели 29 години сопственикот на хотелот Џералд Фус со својата сопруга Дона, ги шпионирал гостите низ лажните вентилациони отвори , додека страствено воделе љубов и уредно на хартија забележувал се што гледал.

Оваа тема воедно е дејствието на книгата „Дневникот на воајерот“, која нејзиниот автор, новинарот Геј Талесе ќе ја објави до крајот на оваа година, пишува „Индипендент“.

Господинот Фус на Талесе во 1980 година му испратил писмо во кое тврди дека „гледал, набљудувал и го проучувал спонтниот секс помешу двојките од прва рака, како и бројните сексуални девијации во изминатите 15 години.

Фус во текот на набљудувањето на сексуалните однои на таванот на својот мотел мастурбирал, или пак имал секс сос војата сопруга. На Талесе му рекол дека тој таван претставувал „продолжение на неговата спална соба“.

До моментот кога го продал мотелот во 1995 година,Фус испишал над стотина странбици, кои му ги испратил на новинарот, вклучувајќи ги и годишните извештаи во кои се занимавал со сексуалните трендови, како „наглиот пораст на сексуални односи помеѓу припадничките од различни раси“.

Така се дознава дека во 1973 година бил сведок на 185 машки климакси и 33 женски оргазми, а во обид своите гости да ги категоризира врз основа на сексуалните желби, напишал дека 12 отсто од двојките имале изразено либидо, додека 2 отсто од гостите имале слаба сексуална желба.

Фус на објавување на својата приказна се согласил дури во 2013 година.

- Не сакав луѓето да ме опишуваат како некој перверзен маж или воајер. Едноставно себе си се гледам како врвен истржувач на сексуални активности - објаснил Фус.

Извор: Плусинфо.мк

 

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново