Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Универзитетски професор од Германија бил пријавен за илегално поседување на човечки остатоци, откако при безбедносната контрола на аеродромот „Фјумичино“ во Рим, во неговиот рачен багаж бил пронајден човечки лереп, објави италијанскиот портал „Ил Месаџеро“.

Мажот кој требало да полета за Дизелдорф, во понеделникот поминал на безбедносната контрола на Терминалот 1 каде што черепот бил пронајден во неговиот рачен багаж.

Кога бил запрашан што ќе прави со черепот, професорот изјавил дека го купил од уличен пазар во виа Џулија во Рим во неделата, и дека сакал да го искористи за научни цели. Тој платил 50 евра за черепот, кој е опишан дека е „добро исчистен и сочуван“, но без долната вилица.

Извор: Плусинфо.мк

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново