Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Милијардерката со швајцарско потекло е родена во Русија, Маргарита Луис Драјфус, сопственичка на фудбалскиот клуб Марсеј, роди близнаци во 53-тата година од животот, соопшти нејзиниот ПР.

- Маргарита роди близнаци, а мајката и девојчињата се добро - потврдил нејзиниот ПР.

Раѓањето на близнаците се очекуваше на почетокот на април, но лекарите решиле да ја породат во текот на изминатиот викенд. Нејзин сопруг, односно татко на близнаците, е швајцарскиот банкар Филип Хилдебранд (52) потпретседател на „Блек Рок“, поранешен претседател на швајцарската централна банка.

Маргарита на 1 јули ќе наполни 54 години. Таа има веќе три сина, меѓу кои двајца близнаци, кои ги доби во бракот со Роберт Луис Драјфус, починат во 2009 година. Маргарита по потекло е од Русија, бидејќи е родена во денешниот Санкт Петербург.

Таа го презеде работењето над компанијата Луис Драјфус по смртта на сопругот.

Кога ја преземала главната улога во компанијата го реорганизирала топ менаџментот, и овозможила уплив на капиталот на разни инвеститори. Компанијата е стара 165 години, има 22.000 вработени во 100 земји, а се занимава со трговија на сировини.

Маргарита го зголемила својот удел во компанијата и продолжила со купувањето на акции од малцинските сопственици.

Покркај тоа, таа е 171 личност по богатство според „Форбс“. Познатата русокоса веќе со години го привлекува вниманието на медиумите, а швајцарските новинари ѝ го дадоа прекарот „Царица“ поради руските корени и фетишот кон луксузните бунди. На седум години останала без двајцата родители, па ја одгледал дедо ѝ. Кога имала 18 години отишла во Швајцарија, таму се омажила и добила државјанство, но бракот на потрајал. Сепак, не била сама долго. Го запознала 16 години постариот богаташ Роберт Луис-Драјфус за кого се омажила и му родила три дена. Тие долго биле во среќен брак, но Роберт починал од леукемија во 2009 година, па таа ја преземала неговата работа. „Форбс“ го проценува нејзиното богатство на речиси 8 милијарди долари.

Извор: Плусинфо.мк

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново