Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Британски тематски парк нуди идеална работа за мрзеливи. Тие треба да не се срамат да стојат по неколку саати на ден и да безделничат, и да позираат во костими на панда, пишува “Метро”, цитиран од агенциите.

Кандидатите за позицијата треба да ја надминат својата природна инертност и да поднесат барање во тематскиот парк “Светот на авантури” во градот Чесингтон. Одобрените ќе ги “опкружат ѕидовите” во поголемиот дел од денот, за што ќе им се плаќа соодветно.

Тие треба да ја сносат тегобата “да им се воодушевуваат гледачите по неколку саати на ден”. Назначените мрзливци ќе носат удобен и топол костум на мечка панда, а ќе бидат опкружени со бамбусова храна – најмалку 14 килограми.

Аниматорскиот панда костум е развиен од страна на инженерите на фирма за специјални ефекти. Новото шоу на тематскиот парк е крстено “Пандамониум” и ќе стартува оваа пролет. За целта се бараат луѓе кои ќе се трансформираат во симпатичните мечки.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново