Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Група млади зависници од адреналин неодамна се искачија на врвот на еден од највисоките небодери во Кина, само за да направат селфи. „On The Roofs“ со лифт се качиле на последниот кат од кулата Шун Хинг Сквер во Шенжен и ја искршиле заклучената врата што водела до антената на врвот.

Сето ова го направиле за да се сликаат на 384 метри.

Групата „On The Roofs“ ја сочинуваат рускиот и украинскиот ентузијаст и воедно фотографи Виталиј Раскалов (21) и Вадим Макоров (25), на кои во последниот потфат им се приклучил и Иван Беркус.

Овие млади луѓе претходно „ја освоија“ и Шангајската кула, втората највисока зграда во светот, па дури и Московскиот мост во Киев.

 

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново