Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

tamaratodevska fin

По феноменалниот европски успех на „PROUD“ и „MONSTERS“, Тамара се враќа на македонската музичка сцена со нејзината нова песна со наслов „Слобода“.

Текстот за песната го напиша Игор Џамбазов, музиката на Роберт Билбилов, а аранжманот на Дарко Димитров

„Слобода“ е инаку првиот македонски сингл, од престојниот, трет студиски албум на Тамара кој треба да излезе во јавност до крајот на летото. Песната инаку има три верзии, македонска, српска и англиска насловена како „Rise“.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново