Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

SPOT1

Стефан Јосифовски кој на словенечката музичка сцена е познат под уметничкото име Велешанецот Стефан Јосифовски издаде албум „Адекватно стање“ во Љубљана.

Стефан Јосифовски кој на словенечката музичка сцена е познат под уметничкото име „Ел Македонер“ во Љубљана го издаде првиот албум со наслов „Адекватно стање“ заедно со новиот видео спот „Ангели“.

SPOTАлбумот содржи 15 песни кои содржа разни чувства и теми што можат да допрат до секого.

-Јас сум велешанец кој 4 години е активен на словенечката музичка сцена. Наредните песни на кои работам ќе бидат издадени на македонски јазик, напиша Јосифовски за Дума.мк.

Тој ексклузивно за Дума.мк го испрати својот најнов спот.

Му благодариме на Стефан Јосифовски -  „Ел Македонер“ а нашите читатели ги покануваме да го проследат видео спотот на темата „Ангели“./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново