Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

rolingstons fin

Рок Групата The Rolling Stones ја откажа турнејата под името „No Filter“ во Северна Америка поради пандемијата. Турнејата требаше да започне во Сан Диего на 8 мај и траеше се до последниот концерт во Атланта на 9 јули.

– Ние сме многу разочарани што моравме да ја откажеме нашата турнеја. Се извинуваме на сите обожаватели кои се радуваа на нашата турнеја исто како и ние, но здравјето и заштитата на сите ни е приоритет. Сите ќе поминеме низ ова заедно и се гледаме за многу брзо време- напишале членовите на групата.

Организаторите на концертот ги советуваат обожавателите кои купиле карти да ги чуваат и да чекаат понатамошни информации.

На социјалните мрежи фановите ги поддржале членовите на бендот во нивната одлука и нестрпливо очекуваат да се подобри ситуацијата околу коронавирусот, за да го видоат својот омилен бенд на сцената.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново