Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

otecPimen fin

Познатиот отец Пимен направи песна за ресенскиот бенд „Плет“, што по ресенски значи ограда. Песната се вика „Чат пат“ и е најава за албум, кој овој бенд го подготвува.

-Бендот е формиран за овој проект и ќе се прави албум, бидејки веќе се во подготовка други песни. Спотот веќе се снима и мислам дека до крајот на април ќе биде промовиран. Членовите на бендот се од Ресен и се членови на поранешните бендови „Нексус и“ и „Лизардс“ како и актуелниот рок бенд од Ресен „Инстикт“, вели отец Пимен.

plot fin

Отец Пимен го направи текстот за оваа песна и е продуцент. Музиката е на Ѓоко Таневски-Бифо а аранжманот е на целиот бенд. Дел од бендот се Кода и Илија на гитара, Петар Бардак на бас гитара и Бифо. Пејач е Јован Симоновски (18), кој е активен пејач и на групата „ Инстикт“.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново