Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

madona fin

Настапот на Мадона на Евровизија е под знак прашалник. Како што велат организаторите таа не потпишала договор за настапот, пишува Би-би-си.
Извршниот супервизор на Евровизијата Јон Ола Санд изјавил во дека „Европската радиодифузна унија никогаш не го потврдила настапот на Мадона“.

„Ако немаме потпишан договор, таа не може да настапува на нашата сцена“, изјавил Санд.

Финалната вечер на Евровизија ќе се одржи на 18 ти мај во Тел Авив, Израел, а на финалната вечер и претходат две полуфинални вечери.

Гостувањето на Мадона на ова големо музичко натпреварување нејзините американски и британски публицисти го објавија уште во април оваа година.

Тие потенцирале дека музичката ѕвезда би требало да изведе две песни во текот на Евровизијата – една од својот нов албум „Мадам Икс“ и уште една од нејзиниот каталог „Like A Prayer“ од 1989 година.

„Сега преговараме, во завршна фаза сме. Но, ако оваа недела не дојде до потпишување на договорот, таа нема да се појави на сцената“, рекол Санд.
Според пишувањето на „Ерусалем пост“, Мадона ќе пристигне во Тел Авив денеска,среда 15 мај, за да присуствува на пробите.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

           

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. во периодот од 05.00 до 06. 30 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 08 јуни (понеделник) 2020 год.

Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

 
   
   
   
   

Најново