Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Апсолутна победничка на 59 доделување на Греми наградите што синоќа се одржа во Лос Анџелес е британската пејачка Адел која освои титули во дури пет категории.

Таа ги освои наградите за најдобар албум, најдобра песна, најдобра снимка, најдобра поп изведба и најдобар поп албум.

Нејзината главна ривалка беше Бијонсе, која иако имаше девет номинации освои само две награди и тоа за најдобар спот и за најдобар албум во категоријата урбани современи албуми. Сепак, таа привлече многу внимание бидејќи за прв пат се појави во јавноста откако објави дека носи близнаци.

Бијонсе на Греми наградите ја изведе песната Love Drought и одржа емотивен говор што го посвети на неродените близнаци.

Интересно е што Адел изјави дека ја одбива наградата за најдобар албум и смета дека Бијонсе повеќе ја заслужува. Ако таа и официјално одбие да ја прифати ќе биде само втората личност што ја одбила Греми наградата по Шинед ОќКонор во 1990 година.

Легендарниот музичар Дејвид Боуви освои награди во секоја од петте постхумни категории за кои беше номиниран.

Во ревијалниот дел настапија Адел, Деми Ловато, Џон Леџенд, Бруно Марс, Алиша Кис, Кети Пери и Викенд.

 

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново