Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Групата, која застана зад електронската музика и стана составен дел од мејнстрим сцената со виорот од хитови, најпосле открива свој ритам. “Спирит” ќе биде 14-от по ред студиски албум на “Депеш мод” и прв од 2013 година. Се очекува да излезе во првата половина на 2017.

Покрај информациите за новиот материјал групата на специјална прес-конференција ја најави и турнејата, што ќе стартува во мај и ќе опфати 32 градови и 21 земји од Европа. Почетокот на турнејата ќе биде поставена на 5 мај 2017 година со концерт во Стокхолм, а последна станица ќе биде романскиот град Клуж. Овој пат, за жал, Бугарија не е дел од вклучените во листата дестинации.

Во 2017 година навивачите на њу-вејв и синтисајзер-поп бендот ќе можат да се радуваат и на уште едно засилување во дискографија на бендот. Се очекува тогаш да биде издаден долгоочекуваниот нивни проект – антологија со музички спот и интервјуа на групата од нејзиното основање до денешни денови.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново