Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Мартија Станојковиќ од Куманово е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинашното издание на детската „Евровизија“ кое ќе се одржи во ноември во Малта.

12-годишната финалистка на шоуто „Пинкови ѕвездички“ во силна конкуренција е избрана да ја претставува Македонија на престижниот фестивал, објави Македонската радио-телевизија.

Натпреварувањето ќе се одржи по 14 пат оваа година и тоа на 20 ноември во Валета, Малта.

Извор: Плусинфо.мк

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново