Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Германскиот бенд Scorpions ја одбележува својот половина век о јубилеј со супер концерт и во Софија.

Рок диносаурусите од Scorpions ја зарадуваа публика со првокласна шоу , а главните виновници за тоа беа Клаус Мајна, Рудолф Шенкер и Матијас Ибс. Од самиот почеток концертот започна многу енергично и понуди одлично визуелно шоу, како и првокласен рок . Сето ова создаде прекрасна атмосфера, со која публиката беше заразена уште од самиот почеток и траеше до крајот на концертот.

Scorpions понуди моќен звук што одговара на тешкото звук на групата. Интересен факт е тоа што за разлика од повеќето колеги Клаус Мајна не се променил драматично со годините и старите обожаватели на Scorpions беа задоволни да ја видат истата фаца како онаа во седумдесеттите и осумдесеттите години на XX век, кога групата беше во расцутот на славата .

Еден од моментите што ја разбранува најмногу публиката беше кога почнаа омилените балади на кои цела генерација за првпат се вжубуваше . Звучеа Always Somewhere, Still Loving You, Wind of Change, како и Love at First Sting, You and I, а исто така и Rock You Like a Hurricane, Big City Nights и други. Кога тргна овој романтичен серијла , целата сала беше како начичкана со светулки, емоции, и светлина не од запалки, тукиу од блескавите телефони. Сите пееја заедно со групата, Токму љубовта на публиката ги инспирира музичарите од Scorpions да гтргнат на оваа специјална турнеја по повод 50-годишниот јубилеј што помина и низ регионов.

Атмосферата на концертот погледнете ја ТУКА.

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново