Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Познатиот музички фестивал Егзит започна синоќа и ќе трае четири дена и четири ноќи на Петроварадинската тврдина во Нови САД, а публиката и гостите пристигнуваат во градот на Дунав.

Точно во 19 часот се отворија капиите на Егзит фестивлаот преку кои ќе поминуваат секоја вечер, според проценките на организаторите, меѓу 45.000 и 50.000 луѓе од повеќе од 60 држави за да ги следат настапите на повеќе од 700 изведувачи на околу 20 сцени и фестивалски зони.

Оваа година бројот на странски туристи ќе биде поголем за 30 отсто во однос на минатогодишниот Егзит, а кампот на Штранд се повеќе се полни.

Освен гостите од регионот, од Велика Британија и Холандија, оваа година е зголемен на посетители од Грција, Турција, Русија, Полска, Австралија, Франција и Шпанија, гости од Мексико, Аргентина, САД, Канада, Бразил, Јужноафриканската Република, Кина и Јапонија.

Најавената временска прогноза е поволна и одговара за добра забава и атмофсера во текот на четирите фестивалски денови, затоа што се прогнозира сончево и топло време.

Билетите за Егзит достапни се уште само за публиката во Србија, а одреден број билети ќе бидат достапни и секоја вечер на фестивалските каси на тврдината.

Извор:МИА

 

 

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново