Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Седемдесетгодишната американска пејачка Шер е убедена дека умира и го пишува тестаментот , тврдат медиумите во САД.

Таа е зафатена со распределбата на состојбата од 305 милиони долари меѓу роднините. Нејзините планови се да купите домови за децата – Чаз Боно (47) и Илајџа Блу Олман (39). Пред пет години Чаз Боно стана маж и Шер уште не може да се помири со фактот дека нејзината ќерка го промени полот.

Шер дава на сестра си Георгијана Лапиер (64) дел од средствата и нејзе и купи огромен имот во Беверли Хилс за 2 милиони долари. Покрај тоа пејачката ја зеде да живее кај себе 89-годишната мајка.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново