Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Алтернативниот рок бенд СА:Р:С: и деветочлениот состав „Ничим изазван“ го објавија спотот за заедничкиот сингл „Глупост“ кој премиерно претставен е на МТВ.

Со овој спот, С:А.Р:С. го најави и новиот албум со симболичен наслов „Последен албум“ кој ќе биде промовиран на 15 мај на Дизер, а на кој ќе биде сигнл „Глупост“. Синглот е најавен како летен радијски хит, кој има љубовна тематика, објави „Кликс“.

Бендот „Ничим изазван“ ќе им гостува на С.А.Р.С. на загрепските концерти на 21 и 22 октомври.

С.А.Р.С. е музичка група од Белград. Нивната музика е комбинација на поп, рок, реге, хип-хоп и блуз, музика со елементи на традиционалниот српски фолк. Групата е основана во 2006 година, и досега објавија пет албуми. Вториот студиски албум „Перспектива“ беше објавен на полноќ на 31 декември 2010 година. Албум можеше бесплатно да се преземе од локалните-регионални стрнаици на МТВ и за три месеци постигна 50 илјади преземања што во тој момент беше голем успех. Песната која беше најслушана од тој вид музика е „Буѓав лебац“ од 2009 година која скромен спот од домашната видеопродукција доби две години подоцна, пишува сараевскиот портал „Кликс“.

Спотот на С.А.Р.С погледнете го ТУКА

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново