tosheproeski fin

16.10.2020

Земјава и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред тринаесет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб.

TinaTarner fin

16.09.2020

Откако трагично го загуби својот син пред две години и се пензионираше, поп ѕвездата се повлече од музиката. Сега со ремиксот на хитот „What’s Love Got To Do With It“ и соработката со млад диџеј, ќе се обиде повторно да ја фасцинира публиката.

D fest fin

17.08.2020
Јубилејното 10. роденденско издание на „Д-фест” годинава поради корона кризата ќе се одржи во скратено издание, на 22 август, потврдија денеска организаторите.

opustanje fin

20.07.2020

Британскиот бенд Marconi Union во соработка со невронаучниците направи песна која ги ослободува луѓето од стрес и вознемиреност. Пред шест години, тие вклучија пијано, гитара и електронски матрици на звуци од природата, и со тоа добија смирувачка песна.

tamaratodevska fin

По феноменалниот европски успех на „PROUD“ и „MONSTERS“, Тамара се враќа на македонската музичка сцена со нејзината нова песна со наслов „Слобода“.

saramejs fin

27.04. 2020
Уникатно, креативно и во свој стил, Сара Мејс издаде нова песна.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново