metro fin

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дека бебето родено во метрото ќе има право на бесплатен превоз во француската престолнина до својата 25 година.

plaza fin

Луѓето кои овие денови се капат во Јадранот се прилично изненадени. Од север до југ, температурите на морето се пријатни за капење, дури и за оние на кои постојано им студи.

london fin

Социјална работничка од Лондон обвини една мајка дека на своето дете не сакала да му купила сладолед, па и го одзела момчето.

Синг Лал, 22-годишник од Лестер, ќе остане впишан во историјата како прв човек со турбан кој марширал во кралската гарда на Велика Британија, и така на многумина им даде надеж дека промени се можни.

Поради најновата ерупција на вулканот на Хаваите потполно е уништена населена област во близина на хавајскиот Голем остров.

Со нејзиното назначување за директор на ЦИА, Џина Хаспел стана првата жена во историјата која ја врши таа должност. Станува збор за висока функција, а Хаспел е прилично непозната личност, барем досега. Па, која е жената која ќе ја води “шпионската агенција” на државата?

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново