podgorica fin

02.06.2020

Во Црна Гора, според последните податоци на Централната банка (ЦБЦГ), има 62 милионери – граѓани кои на своите сметки имаат милиони повеќе евра во тамошните банки.

astronauti fin

28.05.2020
Лансирањето на вселенскиот брод „Кру драгон“ синоќа беше одложено поради лошите временски услови и е презакажано за в сабота.

ZlatniPesoci fin

Дваесет и три плажи на бугарскиот брег на Црно Море ќе нудат бесплатни чадори за сонце и лежалки, соопшти министерката за туризам Николина Ангелкова.

majmuni fin

Вакцината против коронавирусот што била развиена од научници од универзитетот Оксфорд и тестирана врз шест мајмуни, дала ветувачки наоди кои на крајот од минатиот месец довеле до почетни испитувања и врз човекот, соопштија американски и британски истражувачи.

plazabol fin

15.05.2020

Хрватскиот институт за јавно здравје (ХЗJЗ) објави препораки за пливање во морските и копнените површински води за време на епидемијата и за пливање во базените и водени паркови, со максимален број на луѓе на плажите ограничен на 15 на површина од 100 квадратни метри.

kafeterija fin

6.05.2020

Како дел од неопходните мерки за заштита за да се спречи ширењето на вирусната корона, швајцарските власти се одлучија за наједноставен начин.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново