Градот Ријека ќе биде европска престолнина на културатa за 2020 година, е објавено во Музејот Мимара, пренесуваат хрватските медиуми. Веста ја објавил Стив Грин, претседател на стручната комисија на Европската комисија која во изминатите неколку дена во Загреб ги водело последните разговори за претставниците на четирите градови кандидати.

Да се работи и да се студира во исто време воопшто не е лесна задача, а уште кога имате и мало дете, тогаш предизвикот е тројно поголем.

Бригит е шестгодишна тонкиншка мачка која има клептомански способности. Оваа мачка во периодот од јануари на соседите од жица има украла 11 боксерки и повеќе од 50 чифта чорапи.

Фејсбук ја вклучи својата „Проверка за безбедност“( Safety Check) процедура за Брисел откако вчера во терористички напад беа убиени најмалку 30 луѓе.

Според научниците станува збор за уникатна вештина на растенијата.

Кучето коешто паднло од еден рибарски брод во водите на Пацификот, успеало по пет недели да доплива до брегот на Калифорнија.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново