На 16 април, сабота, со почеток во 20 часот, во ВИП Арената на СРЦ „Борис Трајковски“, со свој мотивационен говор ќе се претстави големиот светски хуманист и говорник Ник Вујичиќ, човекот кој со својата неверојатна животна приказна, харизматичен лик и со длабока верба во Бога успеа да ги допре срцата на милионите фанови ширум светот ширејќи огромна верба и волја која им помогна на многу луѓе да го трансформираат својот поглед кон животот и светот.

Поранешната ѕвезда на Cirque du Soleil, Gasya Akhmetova-Atherton, од Њујорк, по породувањето повторно ја воодушевува публиката, но овој пат на социјалните мрежи.

Од сега советите за тоа како треба да се облечеме кога ќе излегуваме од дома прво ќе ги прочитаме на новата апликација за времеснка прогноза која ја воведува најпопуларната социјална мрежа Фејсбук .

Американски научници и здравствени службеници потврдија дека вирусотот зика предизвикува деформации при самото раѓање, вклучувајќи ја и микроцефалијата.

Ја продаваат како замрзната , преработки и конзервирана

Шведска вчера стана првата земја во светот која доби сопствен телефонски број, а екипата на шведскиот портал „Локал.се“ решила да го испроба како функционира.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново