Социјалната мрежа “Фејсбук” развива апликација за обработка на слики и видео и нивното споделување, пишува весникот “Волстрит џурнал”.

Фотографиите од трагичниот крај на слоницата која колабирала и умрела откако била принудена да ги носи туристите кои го разгледувале светското наследство на 40 Целзиусови степени осамнаа на социјалните мрежи и предизвикаа осуди низ светот. Пред да колабира работела 40 минути на високи температури, носејќи двајца туристи до храмот Ангкор ват. По 15 години секојдневна напорна работа, пред неколку дена се срушила мртва.

Авионот Cessna на кандидатот за претседател на САД милијардерот Доналд Трамп е запрен со летање, соопшти РИА Новости. Федералната управа за цивилно воздухопловство на САД ја донела оваа одлука поради истечената регистрација на авионот уште во јануари.

Фејсбук го тестира новото сандаче за известувања, кое би можело да содржи најмногу промени досега и да го измени начинот на кој корисниците досега ги добиваа информациите.

Српската манекенка Аника Божиќ, секога кога ќе ја посети родната Србија предизвикува голем интерес кај медиумите, слично како Елена бин Драи и Сандра Мељниченко.

Храмот на сите религии е архитектонски комплекс во близина на градот Казан , главниот град на Татарстан (федерална област во Русија).

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново