Ливче на американската лотарија Пауербол, продадено во државата Њу Џерси, изминатата ноќ на среќниот добитник му донесе џекпот од 429,6 милиони долари, пренесоа американските медиуми.

Момченце со 15 прсти на рацете и 16 на нозете се роди во Кина. На секоја рака тоа има две дланки, но нема палци, соопштува CNN. Малиот Хонг Хонг бил роден во јануари во провинцијата Хунан. Дијагнозата на новороденчето е полидактилизам. Тоа е вродена болест која се јавува кај луѓе, кучиња и мачки.

Познатата француска модна куќа „Шанел“ организираше модна ревија во Хавана, што претставува прв таков настан на Куба од 1 јануари 1959 година по победата на комунистичката револуција, пишува „Телеграф.рс“.

Ерменија и Азербејџан се на раб на уште еден судир. Овој пат поради хранатѕа, а влогот е нависитна голем. Ереван го обвинува Баку за кражба на рецепт за традиционалниот специјалитет - тамошните долми, нам познати како сарми.

Хејли (30) и Лаклан (28) Веб од австралискиот Квинсленд боледуваат од фатална семејна инсомнија (Fatal Familial Insomnia) и немаат поим кога ќе ги нападне. За оваа ретка болест, која погодува помалку од една личност на 10 милиони луѓе низ светот, нема лек. Секој кој има ФФИ е осуден на смрт, бидејќи болеста ги спречува да паднат во длабок сон што доведува до рапидно ментално и физичко пропаѓање.

Припадниците на посилниот пол поретко одат на лекар и бираат мажи лекари верувајќи дека тие се постручни од жените во бел мантил.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново