Руската компанија „Енергија“ планира да направи „вселенско такси“ кое би ги одвело луѓето на Месечината. „Енергија“ ги открила плановите дека работи на вселенско летало тешко 11,4 тони кое товарот и космонаутите би ги превезло на површината на Месечината за пет дена.

Сортата “Juбари” се смета за елитистичка поради заситенeниот сладок вкус и сочна срцевина.

Дадијарката обвинета дека претепала едногодишно бебе нема да се соочи со никакви судски обвиненија затоа што - детето не може да зборува!

Пред Собранието на градот Белград денеса е одржна колективна венчавка, а судбоносното „да“ го изговориле 110 младенци.

Британските матуранти повеќе нема да ги фрлаат своите капи во воздух, за време на доделувањето на дипломите, што е долга традиција, бидејќи во последните неколку години се пријавени случаи на повреди, соопштил Универзитетот „Ист Англија“ во Норич.

Непознат хакер успеал да ги добие лозинките на над сто милиони корисници на Линкедин, јави ТАСС, кој се повикува на истоимената американска компанија, која е сопственик на социјалната мрежа за деловни контакти на Интернет.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново