Синди не знаела дека на плажата Торнтон се наоѓа најголемиот број на крокодили и отишла на ноќно капење со пријателката.

Во изминатите десет дена белградската полиција поради џебни кражби привела десетина бугарски државјанки.

По 17 години бегство е уапсен водителот кој ја лажираше својата смрт и се обиде да разнесе со бомба двајца луѓе.

„Хармонија на море“ (Harmony of the Seas) e опишан како најлуксузен крузер на светот кога исплови од Саутхемптон кон Ротердам пред повеќе од една недела. Меѓутоа, патниците ги дочекале дупки во ѕидовите и подовите, недостаток на топла вода, затворени тобогани и други туристички атракции, калливи теписи, поплавени писоари и фекалии на сите страни, расфрлени каблови и скалила, отворени канти со боја и рботници кои ги довршувле глввните работи на бродот дури и во текот на ноќта.

По истражувањето на 10 милиони пораки од 52 000 корисници на Фејсбук лингвисти открија за што најчесто пишуваат мажите и жените.

Професорот Азиз Санкар наишол на, за повеќето занемарлив, но за научниците интересен проблем кој се наоѓа на турската банкнота од пет лири. Научникот пронашол голема грешка на банкнотата.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново