Жителите на новозеландското населба Мурупара се обидуваат да ја намалат невработеноста, семејното насилство и зависностите.

Тој е апсолутно вљубен во луѓето и е навистина дружељубив мечок, признава мајката на мечката.

Во кратерот Халемаумау во Килауеа има река од лава, чија должина изнесува 228 метри, што ја прави една од најдолгите реките од таков вид во светот.

Куќата во која е израсната Лејди Ди, веќе е изнајменa.

Популацијата на Планината на Свети Михаил вклучува и осум деца кои секој ден го минуваат морето за да отидат на училиште.

Патувањето од Цирих до Милано сега ќе трае два часа и 40 минути.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново