Italijankastara fin

25.03.2020
Алма Клара Корсини со своите 95 години стана најстарата Италијанка која го победи коронавирусот и стана симбол на надеж за илјадници заразени во Италија, пред се оние старите.

prolet fin

Во 4 часот 49 минути и 37 секунди утрово стигна пролетта на северната хемисфера. Во исто време на јужната Земјина полутопка почна есен.

princAlbert fin

Монархот на Монако, принцот Алберт Втори е позитивен на тестот за коронавирусот кој се прошири низ целиот свет, според соопштение од палатата.

armani fin

Италијанскиот дизајнер Џорџо Армани, односно модната куќа „Армани“ донирала 1,25 милиони евра на три болници во Милано, во римската болница „Спаланцани“, како и на Агенцијата за цивилна заштита, објавиле представниците за јавност на оваа компанија.

aki kiki fin

Синот на Аки Рахимовски, музичарот Кристијан Рахимовски, открил зошто со години не е во добри односи со татко му.

carlsikamila fin

Принцот Чарлс кралскиот трон го чека веќе 71 година и во историјата дефинитивно е единствениот наследник кој толку долго ја чекал кралската титула. Нема ништо од шушкањата дека кралицата Елизабета Втора ќе се пензионира и него ќе го назначи заа принц регент, што значи дека се уште ќе мора да чека.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново