Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Budva fin

5.08.2020

Црна Гора ги отвори своите граници за граѓаните на Руската Федерација и Азербејџан да му помогнат на својот туристички бизнис, кој годинава бележи огромни загуби заради коронарна кризата.

Владата ги исполни барањата на туристичките работници и им овозможи на граѓаните на Русија и Азербејџан да влезат во Црна Гора, без да исполнуваат посебни услови, како што е негативен тест за ковид 19 или задолжителна самоизолација.

Туристичкиот сообраќај во Црна Гора ова лето е за 90 проценти понизок од рекордниот во 2019 година, признава директорката на црногорската туристичка организација Жељка Радак Кукавичиќ. Таа верува дека со овој потег ќе ги ублажуваат последиците за туристичката економија.

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново