Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

aerodromBavarija fin

Премиерот на германската покраина Баварија, Маркус Седер, најави бесплатни тестови за коронавирус на аеродромите за повратниците од годишните одмори.

Баварија сака сите патници, кои со авион се враќаат од одмор, да направат тест на пристигнување.

Седер за германски ЗДФ најави дека на сите аеродромите ќе се направат центри за тестирање.

-Мора да се подготвиме за враќање на луѓето од одмор, рече тој.

Во Баварија допрва претстои летниот распуст, покраината во кога досега се регистрирани околу 50.000 заразени лица.

Извор: OhridSky.com

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново