Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pinhed fin

28.04.2020

HBO работи на нова серија базирана на франшизата „Hellraiser“, пишува „Deadline“.

Филмската франшиза „Hellraiser“ започна во доцните 80-ти и го даде еден од најстрашните негативци на филмот: глава полна со игли по име „Пинхед“, лидер на група чудовишта кои крадат души од алтернативна димензија позната како „Cenobites“. Франшизата вклучува 10 филма, вклучително и „Hellraiser: Judgment“ од 2018 година.

Оваа серија на HBO ќе биде продолжение на франшизата „Hellraiser“, а не римејк, со Дејвид Гордон Грин во режија на пилот-епизодата, како и уште неколку воведни.

Грин има искуство со хорор жанрот, има работено на филмот „Halloween“ од 2018 година, а порано работел и на HBO, но само на комедии како „The Righteous Gemstones“, „Vice Principals“ и „Eastbound & Down“.
Засега нема други информации за серија.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

           

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. во периодот од 05.00 до 06. 30 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 08 јуни (понеделник) 2020 год.

Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

 
   
   
   
   

Најново