Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dom2

Ако живеете во стан со помала квадратура, просторот сигурно ви е максимално искористен и практично уреден.

Тоа обично значи дека има многу малку или воопшто нема простор за новогодишен декор. Но, тоа не треба да ве обесхрабри да го украсите домот за новогодишните празници.

Имате неколку опции: минималистички декор на ѕидот, мини елка, еден ама впечатлив украс или неколку помали поставени на стратешки места низ станот.

Искористете го просторот над вратата или прозорецот, заменете некои украси со новогодишни, играјте си по вертикала...Во поширокиот простор на внатрешноста на домот е полесно и украсувањето.

dom3

dom5

dom6

dom1

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново