Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kakokezacekoram fin

Ќе зачекорам во 2020 година со чист срце и чист ум. Ако ми должиш пари, не грижи се, повели и друг пат.

Доколку си ми згрешил нешто, сè е во ред, лекцијата е научена.

Доколку ми се лутиш за нешто, ти си победникот, честитки.

Ако не зборуваме, сè е во ред… ти посакувам сè најдобро.

Доколку сметаш дека нешто сум ти згрешил, се извинувам.

Ако чекаш да доживеам некој неуспех, не го задржувај здивот… долго ќе се изначекаш.

Поминав многу повеќе пречки отколку што можеш да замислиш.

Фокусирај се да го направиш својот живот подобар за тебе, за твоето семејство и гледај како вратите се отвораат.

Животот е прекраток за сиот наталожен гнев, за држење лутина, за дополнителна болка.

Побарај ме доколку сакаш да зборуваме за овие работи, доколку не сакаш, јас се обидов.

На здравје!

Нека годината биде полна со љубов, здравје, позитивна енергија, простување и среќа.

 

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново