Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

domkino1 fin

Ако сакате да доживувате искуство како во вистинско кино во вашиот дом, треба да си изградите систем за домашно кино, која се доближува до професионалниот.

Не е потребно да сте богат и / или познат и да живеете во огромна палата, за да си направите персонална кино сала.

Благодарение на достапните технологии, многу обични семејства во денешно време гледаат вистинско кино, без да го напуштат својот дом.

Прво треба да ја изберете локацијатаза вашето домашно кино, па да имате ѕид, на кој ќе може да се стави навистина голем екран – плазма, LCD TV или проектор.

Тоа може да биде вашата дневна соба, салон или повеќе пространа соба. Ако сте страствени фанови и не сакате звукот да биде нарушуваат, ќе треба да направите звучна изолација на собата. Ако сакате квалитетен, опкружувачки звук, инсталирајте колони низ целата соба.

Потоа снабдете се со навистина удобна софа, може да користите кожени фотелји, за да го имитирате вистинското кино.

Ставете во близина на каучот и мини фрижидер со пијалаци и микробранова печка, за да си правите пуканки.

domkino2 fin

domkino3 fin

 

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

           

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. во периодот од 05.00 до 06. 30 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 08 јуни (понеделник) 2020 год.

Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

 
   
   
   
   

Најново